Wygodne łóżko w hotelu? Sekret to dobry materac

materace hotelowe

Sen w hotelu powinien być relaksujący i regenerujący. Właśnie dlatego przy meblowaniu pokojów hotelowych należy zwrócić szczególną uwagę na materace hotelowe. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego materaca do obiektu noclegowego?

Zadowolenie z pobytu w hotelu jest zależne od wielu różnych czynników, w tym między innymi od łóżka. To ono jest głównym meblem w pokoju, ponieważ służy ono do spędzenia nocy, a właśnie po to, korzystamy z usług noclegowych. Dzisiaj, gdy dobra opinia pozwala obiektom na przyciąganie wielu nowych gości, zadbanie o jakość noclegu ma szczególne znaczenie.

Wygodny sen w hotelu – ważny dobry materac

Nie tylko czysta i pięknie pachnąca pościel oraz komfortowe poduszki. Za wygodę noclegu w łóżku hotelowym odpowiada również materac. Podobnie jak w przypadku łóżku w domu, a także to w hotelu powinno być wyposażone w dobrej jakości materac wspierający całe ciało podczas snu.

Obecnie do wyboru są różnorodne materace szczecinek, dlatego hotelarze często zadają pytanie – na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Materace hotelowe – co wybrać?

Materace hotelowe można podzielić na różne kategorie, między innymi na:

  • materace piankowe – wykonane w całości z pianek jednego albo kilku typów
  • materace sprężynowe – wykorzystujące sprężynowy rdzeń, który obłożony jest piankami

Do hoteli najczęściej wybierane są materace sprężynowe, które są bardziej uniwersalne – sprawdzają się dla osób także o większej masie ciała. Sprężyny wspierają także wytrzymałość całej konstrukcji, dlatego takie materace hotelowe mogą posłużyć na dłużej.

Aby materac był komfortowy, powinien być on także obłożony wysokiej klasy piankami. Obecnie popularne są materace o wysokoelastyczne, czyli HR, które jednocześnie są bardzo trwałe, ale także komfortowe, ponieważ mają wysoki poziom elastyczności i łatwo dopasowują się do ciała.

Miękki, średni, a może twardy? To kolejne pytane pojawiające się w związku z doborem materaca hotelowego. Najlepszy wybór to materac średnio-twardy, który będzie pasował dla większości gości.

Pamiętaj o odpowiedniej ochronie materaca

Nie można zapominać również o tym, że duże znaczenie ma właściwa ochrona materaca przed zabrudzeniem. Właśnie dlatego materace hotelowe wyposaża się w specjalne pokrowce, które przeciwdziałają przenikaniu zanieczyszczeń.

Sprzedaż materaców hotelowych jest prowadzona obecnie przez wiele firm, między innymi przez ich producentów. Z dostępnymi wariantami materaców przeznaczonych do obiektów noclegowych można zapoznać się już teraz online.