Stylowy taras z desek drewnianych

Chcesz, aby Twój taras prezentował się elegancko? A może doceniasz naturalne materiały? W takim przypadku warto postawić na tarasy drewniane, które obecnie są bardzo popularne!

Deski tarasowe znów w modzie

Taras może być wykonany z wielu różnych materiałów. Wśród nich znajdują się między innymi płytki betonowe o różnych kształtach, kamień brukowy, płytki ceramiczne ułożone na utwardzonym podłożu. Warto także wskazać na deski tarasowe Bielsko jest jednym z miast, gdzie można je obecnie zakupić. Drewniane tarasy mogą zostać wzniesione z różnych typów desek. W najtańszej wersji stosuje się deski z drzew iglastych, na przykład deski sosnowe. Są wytrzymałe, estetyczne i niedrogie. Do produkcji można zastosować także bardziej szlachetne gatunki, na przykład drewno bukowe, drewniane czy jesionowe. Najwięcej trzeba zapłacić za deski tarasowe z drewna egzotycznego.

Uwaga! Nie należy mylić litych desek tarasowych z deskami kompozytowymi. Deski kompozytowe także powstają z drewna, jednak jest ono poddawane mieleniu i łączeniu z lepiszczem. Następnie są one formowane, by wyglądać jak naturalne deski.

Taras drewniany – zalety

Drewno może być kapitalną propozycją dla każdej osoby, która chciałaby, aby przy jej domu znalazł się zachwycający, komfortowy, trwały taras, który będzie ozdobą całego ogrodu oraz będzie dopasowany do architektury przestrzeni.

Tarasy drewniane są przede wszystkim:

  • eleganckie – wyglądają bardzo stylowo, ale można także nadać im wymiar bardziej rustykalny
  • wytrzymałe – mogą posłużyć na lata, ale wymagają właściwej pielęgnacji – impregnacji i konserwacji
  • możliwe w naprawie – drewno jest materiałem, które łatwo się naprawia, dlatego można wtedy zreperować nawet większe uszkodzenia
  • przystępne cenowo – można kupić je w niewysokich cenach
  • dają różne możliwości konstrukcyjne – można łatwo dopasować je do konkretnej aranżacji, aby uzyskać atrakcyjny wygląd przestrzeni

Gdzie zamówić deski na taras drewniany?

Obecnie tarasy drewniane można zrealizować zarówno we własnym zakresie, jak i można zamówić firmę, która zaprojektuje taką konstrukcję i wykona ją od A do Z. Osoby chcące wykonać taras we własnym zakresie, mogą zakupić potrzebne do niego materiały w wielu punktach sprzedaży, między innymi w popularnych marketach budowlanych i wykończeniowych, w mniejszych sklepach, a także w sklepach specjalizujących się w dostawie desek tego typu. Najlepiej zatem zapoznać się z dostępnymi propozycjami – można zrobić to także online, aby następnie wybrać taką ofertę, która będzie doskonałą propozycją, by stworzyć samodzielnie wysokiej jakości taras z naturalnego drewna.