Prywatnie do psychologa. Jak się zapisać? Ile kosztuje wizyta?

Do psychologa można udać się na NFZ lub prywatnie. Wielu pacjentów potrzebujących pomocy takiego specjalisty decyduje się na skorzystanie z wizyty prywatnej. Jak wybrać dobrego psychologa? Jak można się do niego zapisać? Ile trzeba będzie za zapłacić za spotkanie?

Kiedy udać się do psychologa?

Psycholog jest specjalistą zajmującym się udzielaniem szeroko pojętej pomocy psychologicznej. Zajmuje się on między innymi diagnozowaniem dolegliwości natury psychicznej, wykonywaniem testów psychologicznych, a także terapią, gdy posiada tytuł psychoterapeuty. Do psychologa warto udać się wtedy, gdy pojawiają się zmiany dotyczące psychiki – pogorszony nastrój, depresja, wahania nastoju. Pomoc skierowana jest też do osób odczuwających stratę kogoś ważnego, na przykład po śmierci, zdradzie. Psycholog pomoże również wtedy, gdy pojawiają się trudności w nawiązywaniu kontaktu z innymi, podtrzymywaniu ich.

Jak wybrać dobrego psychologa?

Sprawdzony psycholog to specjalista poszukiwany przez wiele osób. Aktualnie gabinety psychologów dostępne są w wielu miejscowościach na terenie całego kraju – nie tylko w dużych miastach, ale również w małych miasteczkach. Także osobom chcącym skorzystać z pomocy specjalisty jak psycholog Gliwice oferują szeroką gamę ofert. Do kogo jednak się udać? To pytanie, które zadawane jest bardzo często. Gdy nie mamy rekomendowanego psychologa, w takiej sytuacji najlepiej sprawdzić dostępne w danej lokalizacji gabinety. Obecnie można zrobić to również za pośrednictwem internetu – w sieci można znaleźć strony internetowe gabinetów, a także opinie na ich temat.

Jak umówić się na wizytę do psychologa?

Umówienie się na spotkanie z psychologiem nie jest skomplikowane. Wiele gabinetów ułatwia zapisanie się na wizytę – można zrobić to internetowo lub telefonicznie. Prywatne gabinety psychologiczne mogą zapewnić swoim klientom atrakcyjne terminy – niekiedy do specjalisty można dostać się nawet w przeciągu tygodnia, a jeżeli ma się szczęście, nawet następnego dnia. Gdy pomoc psychologiczna potrzebna jest od razu, warto zatem pomyśleć o wizycie u prywatnego psychologa.

Ile kosztuje wizyta w gabinecie psychologicznym?

Koszty związane z wizytą u psychologa zależne są od wielu czynników – jego renomy, zakresu obsługi, indywidualnego cennika, dlatego należy liczyć się z wydatkiem na poziomie od około 80 złotych do 200 złotych na wizytę. Średnio jest to około 100-150 złotych za jedno spotkanie ze specjalistą. Więcej informacji dotyczących kosztów związanych z wizytą w gabinecie psychologa można znaleźć na stronach gabinetów lub bezpośrednio podczas kontaktu z nim.