Porady prawne – gdzie można je uzyskać?

adwokaci kraków

Nie wiesz, jak zinterpretować dane przepisy? Otrzymałeś pozew? A może chcesz wytoczyć przeciwko komuś sprawę? W takich przypadkach warto udać się do prawnika, który dokładnie przyjrzy się danemu problemowi. Gdzie można otrzymać profesjonalne poradnictwo prawne?

Dlaczego warto korzystać z porad prawnych?

Prawo jest zawiłe, ale jego nieznajomość nie zwalnia od przestrzegania jego zasad. Właśnie dlatego wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości, najlepiej udać się do specjalisty, czyli do prawnika. Kancelarie prawne świadczą swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje różne obszary prawa, między innymi to prawo cywilne i prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo karne, prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo ubezpieczeń czy też prawo nieruchomości.

Porady prawne – od adwokata i radcy prawnego

W cel uzyskania porady prawnej można udać się zarówno do kancelarii adwokackiej, jak i kancelarii radcy prawnego. Jaką kancelarię warto wybrać? Obecnie obie te profesje są niemalże identyczne, dlatego też zarówno radcowie, jak i adwokaci mogą zapewnić swoim klientom pełną pomoc. Warto zaznaczyć, że niektórzy z nich świadczą również swoje usługi przez internet – to wygodne rozwiązanie, gdy nie można udać się do kancelarii samodzielnie.

Jak wybrać dobrego prawnika?

Aby mieć pewność, że porada prawna będzie kompleksowa, wyczerpująca, konieczne jest wybranie właściwej kancelarii prawnej. Gdy potrzebni są dobrzy radcowie czy też adwokaci Kraków to jedno z miast, gdzie klienci mogą liczyć na obsługę na najwyższym poziomie. Obecnie najczęściej prawników wybiera się przez internet. Na ich stronach internetowych można zapoznać się z ofertą, specjalnościami kancelarii, a także znaleźć jej adres i godziny działalności. W sieci można także zapoznać się z opiniami dotyczącymi konkretnych prawników – na tej podstawie można wybrać takiego, który może zapewnić obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Ile kosztują porady prawne?

Koszty związane z usługami prawnymi są zależne od ich rodzaju, zakresu oraz od indywidualnego cennika kancelarii prawnej, która ich udziela. Poradnictwo prawne to najczęściej wydatek od około 100 do 150 złotych, niemniej jednak dokładną cenę można uzyskać po przedstawieniu prawnikowi swojego problemu. Warto także zaznaczyć, że możliwe jest otrzymanie bezpłatnych porad prawnych. Są one świadczone między innymi przez kancelarie świadczące usługi pro bono, a także oferowane są za pośrednictwem urzędów gmin i powiatów. Z bezpłatnych usług prawnych można skorzystać przy spełnieniu odpowiednich wymogów – dokładne warunki można sprawdzić online.