Pieczątka dla jednoosobowej firmy. Czy jest konieczna? Co wybrać?

pieczątki gliwice

Na zamówienie pieczątek decyduje się zdecydowana większość osób, które zakładają własny biznes. Czy rzeczywiście są one potrzebne? Nie, jednak pomagają w prowadzeniu codziennych spraw. Jaka pieczątka będzie najlepsza dla jednoosobowej firmy?

Pieczątka nieobowiązkowa, lecz przydatna

W żadnych przepisach nie można znaleźć informacji o obowiązku posiadania pieczątki firmowej. Zatem przedsiębiorca tak naprawdę nie musi jej posiadać, niemniej jednak jej zamówienie związane jest z wieloma korzyściami. Przede wszystkim pieczątka firmowa oszczędza czas na prowadzeniu spraw firmowych. Przybita na umowach, wnioskach, fakturach, rachunkach i innych dokumentach powoduje, że nie trzeba już wypełniać ręcznie podstawowych danych firmy. Również pieczątka firmowa buduje profesjonalny wizerunek, dlatego nawet jednoosobowa firma może wtedy podkreślić swoją wiarygodność.

Jaką pieczątkę firmową wybrać?

Pieczątki firmowe przygotowywane są na indywidualne zamówienie, dlatego też klient ma pełną dowolność w wyborze typu pieczątki oraz informacji, jakie zostaną na niej umieszczone.

Gdy pieczątka przygotowywana jest dla jednoosobowej firmy, w takim przypadku najczęściej prezentuje ona poniższe informacje:

  • nazwa firmy i jej właściciel
  • adres prowadzenia firmy
  • dane kontaktowe – numer telefonu, adres e-mailowy
  • adres strony internetowej firmy
  • numer NIP

Dodatkowo pieczątka firmowa może zawierać również inne dane, na przykład może być to numer jej konta bankowego czy też logo. Projekt przygotowuje się komputerowo, dlatego też może być on indywidualnie dopasowany do potrzeb zamawiającego – odbicie będzie zawsze precyzyjne. To jednak jeszcze nie wszystkie opcje, ponieważ dzisiaj pieczątki firmowe mogą być uzupełnione nie tylko o jeden kolor, lecz też o kilka, dlatego firma może zamówić też pieczątki wielokolorowe.

Ceny pieczątek firmowych

Koszt wyrobienia pieczątki firmowej jest zależny od jej typu oraz od wielkości odbicia. Najtańsze pieczątki można kupić już za kilkanaście złotych, jednak średnia cena za dobrej jakości pieczątkę to około 20-30 złotych. Nie jest to zatem duży wydatek.

Gdzie zamówić pieczątkę firmową?

Gdy chce się zamówić firmowe pieczątki Gliwice są tylko jednym z miast, gdzie są one dostępne. Obecnie pieczątkę dla firmy można zamówić bez problemu w każdej większe miejscowości, ale również dostępne są one całkowicie przez internet. Zatem pieczątka firmowa nie jest tak naprawdę konieczna, jednak warto zdecydować się na jej zamówienie. Ten niewielki gadżet jest bardzo praktyczny podczas prowadzenia wielu codziennych czynności związanych z własnym biznesem.