Gdzie można zastosować blaty granitowe?

blaty granitowe

Blaty granitowe zachwycają swoim niebanalnym wyglądem. To kapitalna propozycja do wielu aranżacji. Gdzie można je zastosować? Zapraszamy do sprawdzenia!

Co wyróżnia blaty granitowe na tle innych typów blatów?

Do produkcji blatów stosowane są różne typy materiałów. Wśród nich znajdują się między innymi płyty meblowe MDF, drewno naturalne, różnego typu kompozyty. Także na blaty wybierany jest kamień naturalny.
Do produkcji blatów kamiennych stosowane są różne materiały. Wśród nich znajdują się także blaty granitowe, które są uznawane za jedne z najlepszych blatów tego typu. Dlaczego?

Przede wszystkim granit jest bardzo trwały i odporny. W porównaniu do marmuru nie chłonietak bardzo wody i jest bardziej odporny na kwasy, nawet jeżeli nie jest zaimpregnowany. Dla uzyskania jego większej trwałości polecana jest jednak impregnacja. Blaty te wykazują odporność na wysokie temperatury, dlatego można spokojnie postawić na nich garnek. Także są mało podatne na zarysowania – mogą służyć jako deska do krojenia.
Oczywiście, nie można zapominać także o estetyce, ponieważ blaty granitowe są uznawane za jedne z najbardziej stylowych blatów kamiennych. Każdy blat posiada unikatowy wygląd. Charakteryzuje się graniastą strukturą. Może mieć różne kolory, na przykład popularne są blaty granitowe szare, czarne, brązowe czy beżowe. Można zatem dopasować je do wnętrza.

Gdzie najlepiej zastosować blaty granitowe?

Zachwycające blaty granitowe często kojarzą się z kuchnią. Rzeczywiście, to właśnie tam montowane są one najczęściej. Nadają się do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym i tym nowoczesnym, na przykład do kuchni rustykalnej, glamour, skandynawskiej, loft, minimalistycznej czy nowoczesnej.

Co ważne, blaty kamienne w kuchni mogą kapitalnie sprawdzić się nie tylko pod ściany. Są one również wybierane do pokrycia półwyspów oraz wysp kuchennych, na przykład w aneksach kuchennych.
Kuchnie nie są jednak jedynym wnętrzem, w których można zastosować wysokiej jakości blaty kamienne z granitu. Tego typu blaty polecane są również do łazienek. W Polsce coraz częściej można spotkać się z blatami kamiennymi w łazienkach. To doskonała alternatywa dlapodwieszanych umywalek albo dla szafek z wbudowanymi umywalkami. Blat daje wtedy więcej miejsca do dyspozycji.
Zatem blaty granitowe to bardzo dobry wybór do kuchni oraz do łazienki. Warto wtedy dobrać takie typy blatów, które charakteryzują się strukturą oraz kolorystyką dopasowaną do wnętrza oraz do znajdującego się w nim umeblowania. Zamówienie można złożyć w zakładzie kamieniarskim.