Depilacja laserowa daje trwałe efekty. Co warto o niej wiedzieć?

depilacja zabrze

Niechciane włoski można usuwać różnymi metodami. Poza goleniem, woskiem, depilatorem mechanicznym czy specjalnymi kremami dostępne są też metody depilacji laserowej. Razem z nimi można całkowicie pozbyć się owłosienia na wiele lat!

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu urządzeń emitujących wiązkę laserową, aby niszczyć włosek oraz jego mieszek włosowy. Taka forma zabiegu powoduje, że po jego wykonaniu włoski nie odrastają, dlatego może być ona spełnieniem marzeń o stale gładkich nogach lub pachach.

Dzięki depilacji laserowej można pozbyć się włosków z różnych miejsc praktycznie na całym ciele oraz dodatkowo na twarzy. Najczęściej depilacji laserowej poddawane są poniższe miejsca:

  • nogi
  • ręce
  • okolice bikini
  • pachy
  • wąsik na twarzy u kobiet

Oczywiście, w gabinecie można także usuwać włoski z innych miejsc nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn, którzy coraz częściej korzystają z tej metody depilacji, aby pozbyć się problemu z włoskami na brzuchu, plecach czy pod pachami.

Depilacja laserowa – czy boli?

W trakcie zabiegu depilacji laserowej ma miejsce wypalenie włoska i jego mieszka, jednak towarzyszące temu procesowi dolegliwości bólowe nie są znaczne. Zatem zabieg może być z powodzeniem wykonany bez konieczności przeprowadzania znieczulenia.

Warto także wskazać, że nowoczesne lasery wykorzystują metody uśmierzania bólu, na przykład przez schładzanie skóry. Właśnie dlatego zabiegi przebiegają w komfortowych warunkach.

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Tym, co wyróżnia depilację laserową na tle innych metod usuwania włosków, jest jej trwałość. Pozwala ona na wieloletnią gładkość skóry, ale warto wskazać, że czas jest w tym przypadku kwestią indywidualną.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że rezultat nie będzie widoczny w pełni po jedynie jednym zabiegu. Zwykle należy wykonać od około 3 do 6 zabiegów depilacji laserowej, aby pozbyć się zdecydowanej większości włosków. Liczna wizyt oraz ich częstotliwość są indywidualnie dobierane na podstawie typu włosków i reakcji na laser.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Jednorazowy zabieg depilacji laserowej wynosi od około 80-100 złotych za mały obszar do 200 złotych za większy obszar. Zwykle wydepilowanie nóg tak, aby zlikwidować większość włosków, to wydatek od około 2000 do 3000 złotych. Taniej, bo w cenie kilkuset złotych, można pozbyć się włosków spod pach czy z twarzy. Powyżej 1000 złotych będzie kosztowała depilacja okolicy bikini.

Osobom chcącym zdecydować się na zabieg jak laserowa depilacja Zabrze może zapewnić bardzo atrakcyjne ceny oraz dodatkowe bonusy, na przykład promocje przy wykupieniu całego pakietu zabiegów z góry.